jméno:
heslo:

Agrofarm - 410, 420, 430

Agrofarm: Snadná cesta k úsporám

Řada traktorů Agrofarm je koncipována speciálně pro pícninářské, polní, ale i další farmářské práce a nabízí konkrétní výhody v  kompaktní střední třídě: vysoká fl exibilita, nízké těžiště, výborná obratnost, perfektní přehlednost, manévrovatelnost, stejně tak jako maximální hospodárnost a produktivitu. To vše pak tvoří výborný poměr kvality a ceny. Agrofarm je univerzální traktor, který se dodává s praktickým zařízením. S hospodárnými a spolehlivými motory DEUTZ ve dvou výbavových verzích odpovídá tento stroj požadavkům každého zemědělského podniku - malého i velkého. Díky různým variantám střechy kabiny a nízké světlé výšce stroje je Agrofarm vhodný i pro malé podniky s nízkým vjezdem do stáje. V praxi osvědčené převodovky, profesionální hydraulika a neporazitelně nízké náklady na údržbu činí z Agrofarmu opravdový všestranný talent.

Stručná charakteristika

Nejnovější motory DEUTZ s elektronickým řízením motoru a možností uložení otáček motoru, vyznačující se ekonomickým provozem, vysokou spolehlivostí a rovnoměrným výkonem v celém spektru otáček. Živý motor s vysokým krouticím momentem a nízkou spotřebou paliva.

Dle požadavků praktického použití lze volit mezi moderní, plně synchronní převodovkou Synchronshift s 20 převody vpřed i vzad a převodovkou Duospeed se dvěma stupni pod zatížením a celkem 40 převody vpřed i vzad. Při volbě převodovky ECO Speed je maximální rychlost dosažena při redukovaných otáčkách motoru. Na přání a v závislosti na výbavě je možné dodat i elektrohydraulickou reverzaci s nastavitelnou citlivostí změny směru jízdy. Praktická technologie s výborným rozsahem rychlostních stupňů.

Výkonná hydraulika se zvedací silou až 5 300 kg. Až tři přídavné okruhy usnadňují práci a zvyšují použitelnost traktoru. Pohodlné ovládání pomocí samostatných pák.

Na přání dodávaná integrovaná přední ramena se zvedací silou max. 1 800 kg a přední vývodový hřídel s 1 000 ot./min. výrazně zvyšují použitelnost traktoru Agrofarm.

Čtyřrychlostní vývodový hřídel - úsporný a efektivní při každé práci.

Vysoká manévrovatelnost je garantována velkým úhlem natočení kol o 55°. S minimálním poloměrem
otočení pouze 3,55 m je Agrofarm snadno manévrovatelný i na těch nejmenších dvorech. Dynamické přední blatníky je možné dodat na přání.

Komfortní, dobře vybavená kabina s tónovanými okny a sluneční clonou pro pohodlnou a příjemnou práci
s traktorem. Ergonomické, lehce ovladatelné a dobře uspořádané ovládací prvky. Klimatizace na přání.

Skloněná kapota umožňuje perfektní výhled především na vpředu připojená zařízení. Bezpečná práce a manévrování i v nejmenších prostorách. 

MOTOR

Vysoký krouticí moment a konstantní výkon

Motory Agrofarmu jsou charakteristické vysokým krouticím momentem a relativně nízkými otáčkami. To znamená, že např. Agrofarm 430 dosahuje maximálního krouticího momentu od 1 400 do 1 800 ot./min., což umožňuje řidiči traktoru koncentrovat se na jízdu bez zbytečného řazení. Maximální výkon je dosažen již při 2 100 ot./min. Vysoký krouticí  moment pak zajišťuje, že se traktor vždy spolehlivě rozjede i s velkou zátěží a do kopce.

Výhody pro uživatele

 • Konstantní výkon a krouticí moment
 • Vysoký vzestup krouticího momentu (dostatek krouticího momentu již od nízkých otáček zajišťuje spolehlivé rozjezdy i pod velkým zatížením)
 • Výkonné, a přesto fl exibilní, vodou chlazené turbo motory DEUTZ s elektronickým řízením motoru a pamětí pro uložení otáček motoru.
 • Vysoká účinnost díky vysokotlakým vstřikovacím čerpadlům BOSH
 • Schváleno pro 100% biodiesel - šetří peníze i životní prostředí
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PŘEVODOVKA

Správný převod pro každou práci

Spolehlivé převodovky Agrofarmu vyniknou především, pokud je traktor používán pro pícninářské práce. Je možné vybírat mezi třemi převodovkami: plně synchronizovaná s 20 převody pro pojezd vpřed i vzad, převodovka se dvěma stupni pod zatížením a se 40 převody vpřed, vzad a pro Agrofarm 430 navíc ještě ekonomická ECO Speed převodovka taktéž se 40 převody vpřed i vzad.

ZF T4000/5000 - plně synchronizovaná převodovka
Nově vyvinutá plně synchronizovaná převodovka s 5 převody ve 4 skupinách (včetně plazivých rychlostí) se dodává podle přání zákazníka jak s mechanickou, tak s elektrohydraulickou reverzací.

Převodovka ECO Speed: Ekonomická i při 40 km/h
Na přání dodávaná převodovka pro Agrofarm 430 se dvěma stupni pod zatížením a celkem 40 převody vpřed i vzad má správnou rychlost pro každou práci, od 540 m/h až do 40 km/h.

Změna směru jízdy i bez spojky
Obě převodovky mohou být dovybaveny elektrohydraulickou reverzací s  nastavitelnými 5 stupni rychlosti změny směru jízdy. Ta umožňuje změnu směru jízdy bez použití spojkového pedálu. Práce s nakladačem se tak stává dětskou hrou. Společně s elektrohydraulickou reverzací je dodávána takzvaná komfortní spojka, která umožňuje rozpojení spojky pomocí tlačítka bez použití pedálu. 

Bezpečné zabrzdění
Všechny Agrofarmy jsou dodávány s nezávislými brzdami na všech čtyřech kolech. V případě Agrofarmu 430 s ECO Speed převodovkou je dodávána také hydraulická parkovací brzda.

Výhody pro uživatele

 • Nastavitelná elektrohydraulická reverzace.
 • Bezúdržbové celoživotní spojky pro řazení pod zatížením.
 • Komfortní spojka přímo na řadicí páce (pouze u verze s převody pod zatížením).
 • Samostatné brzdy na 4 kolech pro maximální výkon a bezpečné brzdění.
 • Snadné řazení.
 • Praktické odstupňování převodovky.
 • 3 verze převodovek: 15/15 nebo 20/20 Synchro Speed, 40/40 DuoSpeed nebo 40/40 ECO Speed se sníženými otáčkami motoru při maximální rychlosti 40 km/h (pouze Agrofarm 430).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

VÝVODOVÁ HŘÍDEL

Elektrohydraulicky spouštěný vývodový hřídel

Všechny verze Agrofarmu se dodávají standardně se 4 rychlostmi otáček vývodového hřídele. Navíc jsou dodávány s modulovaným spouštěním, tak aby nehrozilo poškození přídavného zařízení. Ovládání vývodového hřídele se provádí buď přímo z kabiny pomocí tlačítka, nebo na zadních blatnících.

Výhody pro uživatele

 • Spínání zadního vývodového hřídele možné na obou zadních blatnících. 
 • Elektrohydraulické spínání vývodových hřídelí.
 • Otáčky vývodového hřídele v závislosti na pojezdové rychlosti.
 
 
 
 
 
HYDRAULICKÝ SYSTÉM

Výkonná hydraulika pro maximální pracovní nasazení

Agrofarm nabízí hydraulický výkon, na který se můžete spolehnout. Jsme si vědomi toho, že i kompaktní traktor musí zvládnout širokou škálu různých prací. Hydraulické čerpadlo o výkonu 54 l/min doplněné odděleným hydraulickým čerpadlem pro řízení poskytuje dostatek výkonu pro jakoukoliv práci.

Agrofarm je sériově vybaven mechanickým ovládáním hydraulických ramen. Právě mechanické ovládání je
obzvlášť úsporné a má své výhody při každém typu práce. Na přání je možné dodat elektrohydraulické ovládání.

Přídavné okruhy pro jakoukoliv práci 

Hydraulický výkon pro plné nasazení. Agrofarm může být vybaven až čtyřmi přídavnými hydraulickými okruhy. Ovládány jsou pomocí samostatných pák a mohou být vybaveny i citlivou mechanickou regulací průtoku oleje. Čtvrtý okruh je ovládán elektrohydraulicky. Vše je ukončeno dobře přístupnými hydraulickými rychlospojkami. 

Výhody pro uživatele 

 • Mechanické ovládání spodních hydraulických ramen.
 • 4 různé otáčky vývodových hřídelí: 540/540E/1000/1000E.
 • Integrovaná jedno- i dvoučinná přední hydraulická ramena 

 

 

 

KABINA A OVLÁDÁNÍ

Příjemné a ergonomické pracovní prostředí

Dnešní farmář se může spolehnout, že mu DEUTZ-FAHR poskytne komfortní pracovní prostředí v každé třídě. Agrofarm nabízí velkoryse pojatou, ale stále kompaktní kabinu a ergonomické ovládání sjednocené
do funkčních skupin podle barev.

Příkladné pracovní prostředí: bezpečný a pohodlný přístup do kabiny skrze velké, do široka se otevírající  dveře, široké protiskluzové schůdky, dostatek prostoru pro řidiče a perfektní výhled na všechny ovládací a  kontrolní prvky. Dodatečný komfort poskytuje vzduchem odpružená pohodlná sedačka a nastavitelný volant.

Dobře informovaný
Jasný informační panel bez světelných odrazů poskytuje všechny potřebné informace o práci stroje a příslušenství.

Všechno v dohledu
Traktory Agrofarm jsou charakteristické svou kompaktní nízkou stavbou a výbornou manévrovatelností.
Dobrý výhled do všech směrů umožňují úzké sloupky kabiny, úzká skloněná kapota a velké prosklení  kabiny.

Vše pěkně po ruce
Veškeré ovládací prvky jsou umístěny pohodlně na pravé straně od řidiče. Vše je seskupeno do funkčních skupin a traktor je tak možné ovládat téměř intuitivně již po velmi krátkém čase. Každá funkční skupina má svoji barvu, což eliminuje možnost záměny a zároveň z v yšuje spolehlivost. Netrvá to vůbec dlouho, zvyknout si na Agrofarm.

Prvotřídní klimatizace
Nejlepší klimatizace pro evropské podmínky představuje spolu s topným systémem na horkou vodu ideální řešení pro naše podnebí.

Výhody pro uživatele

 • Ergonomická a prostorná kabina s výborným panoramatickým výhledem 
 • Všechny ovládací páky jsou snadno dosažitelné
 • Výkonné topení a ventilace
 • Klimatizace dodávána na přání
 • Malá výška vhodná i do stájí s nízkými vjezdy
 • Výborný výhled na stroje zapojené na předních ramenech díky zešikmené kapotě motoru
 • Střecha s velkým střešním oknem pro snazší práci s čelním nakladačem 

 

 

 

 

 

KOMFORT

Pohodlí jako v obýváku

Traktory Agrofarm jsou vybaveny kabinou uchycenou na silentblocích minimalizujích vibrace prostupující od motoru a převodovky. Tato kabina nejenom že poskytuje dostatek prostoru pro obsluhu, skvělý výhled do všecha stran a na připojené zařízení, ale nabízí veškeré pokročilé výbavové prvky, které jistě oceníte při každodenní práci.

Výkonná klimatizace

Výkonná klimatizace byla vyvinuta pro evropské podmínky a má tedy více než dostatečnou kapacitu, aby udržela v kabině příjemné prostředí za jakýchkoliv klimatických podmínek. Obrovskou výhodou jsou dobře rozmístěné výdechy větrání. Jejich poloha umožňuje vzduchu efektivně cirkulovat v kabině. V případě potřeby se dají snadno nasměrovat na okna, u kterých pak nehrozí zamlžení.

Vzduchem odpružené sedadlo

Ačkoliv se o něm mluví, jako by bylo vždy standardem, ne všude tomu tak je. U Agrofarmu si ale můžete být jisti. Vždy mají vzduchem odpružené sedadlo, které oproti mechanickým nebo jiným systémům daleko lépe pohlcuje vibrace a rázy.

Příkladná ergonomie

Dobrá ergonomie je důležitá nejen pro rychlost ovládání, ale také pro pohodlí řidiče. Pouze pokud jsou ovládací prvky dobře rozmístěné a umožňují snadné ovládání všech funkcí, bude se i řidič cítit dobře a pohodlně.

Velké střešní okno

Traktory agrofarm mohou mít jako jedni z mála otevíratelné skleněné střešní okno. Díky jeho nadprůměrné velikosti může řidič při práci s nakladačem sedět pohodlně na místě tak jak je zvyklý. Na svůj náklad vždy uvidí. A pokud nechce zrovna používat klimatizaci, může okno použít jako efektivní větrání bez rizika, že se do kabiny dostane prach. 

TECHNICKÉ ÚDAJE

Galerie obrázků

AGROFARM 410,420,430AGROFARM 410,420,430AGROFARM 410,420,430AGROFARM 410,420,430AGROFARM 410,420,430

Další parametry

Motor Traktoru 
Kapalinou chlazený DEUTZ diesel motor, 4 válcový, objem 4038 cm3, vysokotlaké přímé vstřikování paliva do každého válce – PLD, tlak 1400 bar, turbodmychadlo. Elektronická regulace otáček, splňuje emisní normu EURO 3. Výfuk nahoře vedle sloupku kabiny, baterie 12V, 180 AH. Objem nádrže paliva: 160 l. 100 % možnost spalování bionafty.

Převodovka
Synchronizovaná - reverzní, max. rychlost 40 km/hod., počet rychlostí 20/20 - plně synchronizované. 5 rychl. stupňů ve 4 skupinách vč. plazivých a superplazivých rychlostí v rozpětí 0,402 - 40 km/hod (dle pneumatik). Hydraulicky ovládaná jednokotoučová suchá spojka - samonastavovací.

Vývodová hřídel 
Nezávislá - 4 úrovně otáček, 540/540E/1000/1000E ot./min.,elektrohydraulické ovládání pomocí tlačítka modulovaný rozběh, spojky s velkou životností. Dodatčné ovládání i na levém a pravém zadním blatníku.

Brzdy
Kotoučové, na všechna 4 kola, umístěné v olejové lázni, hydraulicky ovládané, samonastavovací.

Hydraulika
Mechanická regulace, regulace spodních ramen, 2 hydr. čerpadla - výkon: 54 l, čerpadlo pro řízení výkon 26 l/min. Zvedací síla 5100 kg, Rychlospojky na tříbodovém závěsu kat. II, oboustranné teleskopické výškové nastavení spojovacích hydr. ramen, pravítko. 3 přídavné hydraulické okruhy, 6 rychlospojek + beztlakový zpětný okruh. Dodatečné mechanické ovládání vzadu vedle pravého blatníku.

Podvozek Traktoru  
100 % uzávěrka diferenciálu vzadu a vpředu ovládaná elektrohydraulicky, výkyvné přední blatníky, centrální pohon, pohon na přední nápravu ovládaný elektrohydraulicky - u provedení Premium, - mechanicky u provedení Classic, malý závěs vpředu, automaticky ovládaný zadní etážový závěs, výškově přestavitelný.

Kabina
Nová Agrofarm kabina je bez sloupku „B“, dveře jsou uchyceny vzadu na sloupku „C“. Z této kabiny je lepší výhled a pohodlnější vstup a výstup. Kabina je kompletně těsně uzavřena. Luxusní kabina s dobrou vzduchotechnikou a s výkonným topením, s nastavitelným předním a zadním sklem, teleskopická vnější zrcátka uložena na silenblocích, spojkový a brzdový pedál lehce dostupný řidičem. Info displej s digitálními a analogovými ukazately. Vzduchem odpružená komfortní sedačka řidiče, podélně a výškově přestavitelná, stěrač a ostřikovač předního i zadního okna, 6 pracovních světlometů vpředu a 2 vzadu.

Sériově dodávané pneumatiky
vpředu: 14.9 R 24 (přestavitelné disky)
vzadu: 16.9 R 34 (přestavitelné disky)

DFH s.r.o. Družstevní I. ev.č. 0238,Hrádek na Vlárské dráze, 763 21 Slavičín
tel: +420 577 310 678 Fax: +420 577 310 680 mobil:+420 602 554 825 e-mail: info@dfh.cz

Vyrobilo © Tvorba www stránek Chabera

odkazy: Webhosting