jméno:
heslo:

Agrokid - 210, 220, 230

Agrokid - Malý pomocník s velkým srdcem

Všestrannost je u kompaktních traktorů jedna z nejdůležitějších vlastností. DEUTZ-FAHR Agrokid je díky svým kompaktním rozměrům a bohaté výbavě více než jen všestranný. Desítky zákazníků z řad obcí ale i soukromých osob a malých farem si každý den cení jeho vynikajících vlastností. I u nejmenšího z rodiny DEUTZ-FAHR je základem výkonný, ale úsporný motor, který dodává traktoru dostatek síly pro všechny typy práce. Převodovka s 12 stupni vpřed i vzad a maximální rychlostí 30 km/h poskytuje dostatek převodů pro každou práci. Možnost vybavení traktoru až 3 vývodovými hřídelemi a předním tříbodovým závěsem umožňuje uživatelům traktor vybavit až 3 přídavnými zařízeními. Díky těmto možnostem v podstatě není práce, kterou by nezvládl. Sečení trávy, mulčování, čištění komunikací,  zametání ale i například obdělávání menších polí není pro Agrokid problém.

Základní informace
Typ kW / k Hmotnost
210 29 / 33 1.600
220 32 / 43 1.640
230 37 / 50 1.700

 

 

 

 

 

Do Agrokidu s řidičským průkazem skupiny B

Vzhledem k nízké hmotnosti traktorů Agrokid není nutné mít speciální řidičské oprávnění na traktor. Pro řízení Agrokidu plně dostačuje řidičské oprávnění skupiny B! Fakt, který jistě každý ocení.

Agrokid je ten správný traktor nejen pro malé farmáře, ale i pro obce, případně velké podniky, které potřebují pravidelně provádět údržby okolních zpevněných i nezpevněných ploch. Možnost použití široké nabídky standardního traktorového příslušenství z něj dělají opravdového univerzála.

Modelová řada nejmenších traktorů Deutz-Fahr s motorem Mitsubishi splňující normu Euro II/III.

Komunální traktory mají sklopný ochranný rám nebo odnímatelnou komfortní kabinu. 

 

MOTORY = Malé, výkonné a úsporné

Motory použité v traktorech Agrokid jsou moderní agregáty s objemem 1,5 a 1,8 l. Díky promyšlené konstrukci a systému odhlučnění jsou motory velmi tiché. I přes svůj kompaktní rozměr jsou tyto 4válcové agregáty neobvykle výkonné. Nejslabší verze nabízí výkon 39 k (Agrokid 210), nejsilnější pak rovných 50k (Agrokid 230). Díky osazení turbodmychadlem mají traktory Agrokid i vysoký krouticí moment dostupný v širokém spektru otáček. K výborným výkonnům přispívá i velmi snadná údržba. Chladicí systém je snadno dostupný ihned po otevření kapoty a dá se velmi snadno vyčistit. Měrka oleje a další kontrolní místa jsou snadno viditelné. Obsluha tak netráví zbytečně mnoho času údržbou a kontrolou stroje. 

 

PŘEVODOVKA

Optimální a účinné převodové ústrojí

Zákazník si u Agorkidu může zvolit 2 verze převodových ústrojí. Standardně se dodává plně reverzní převodovka s 12 stupni vpřed i vzad. Na přání je možné dodat převodovku se 4 plazivými převody pro speciální práce. Celkem tak mohou traktory Agrokid disponovat až 16 převody vpřed i vzad. Převody jsou uspořádány do cekem 3 (4) skupin se 4 převody, každá pro různý typ práce. Řazení se provádí přímo pod volantem. Na levé straně se nachází reverzační páka, na pravé pak páka pro řazení standardních převodových stupňů a převodových skupin. Kulisa řazení je přesně daná a i samotné řazení jde velmi snadno. Řazení směru jízdy je synchronizováno a lze jej tak provádět velmi lehce. 

 

 

 

VÝVODOVÁ HŘÍDEL 

PTO

Standardně disponují traktory Agrokid zadní a mezinápravovou vývodovou hřídelí. Otáčky zadní vývodové hřídele jsou 540/540E nebo 540/1000 podle přání zákazníka. Mezinápravová vývodová hřídel má pak rychlost 2000 ot/min. Na přání dodávaná přední vývodová hřídel je zpřevodována na klasických 1000 ot/min.

 

 

 

 

 

 

HYDRAULICKÝ SYSTÉM 

Vysoký hydraulický výkon

I v oblasti hydraulického výkonu neztrácí traktory Agrokid oproti podobným strojům. Max. průtok hydraulického čerpadla plných 30 l/min je více než dostačující pro všechny aplikace v tomto výkonovém spektru. Až 3 přídavné hydraulické okruhy umožňují připojení více přídavných zařízení najednou. Ani se zvedáním těžkého nářadí nemá Agrokid problém. Vzadu je schopen uzvednout až 1200 kg, vpředu je pak max. zvedací kapacita plných 500 kg. Díky tomu je možné tyto malé, ale výkonné stroje použít na všechny typy prací.

Dostatek hydraulického výkony umožňuje připojení všech myslitelných příslušenství. Zároveň je tento maximální průtok až 30 l/min dostačující i na hydraulický pohon většiny zařízení. Díky tomu lze ušetřit nemalé prostředky za přípravu zařízení na pohon vývodovou hřídelí. Stejně tak získává životnost daných strojů. Hydraulický pohon umožňuje prokluz a tak nehrozí velké rázy a přetížení stroje. 

 

KABINA A OVLÁDÁNÍ

Jednoduché ovládání
Ovládací koncept celého traktoru je založen na několika jednoduchých principech a nevyžaduje zdlouhavé školení obsluhy před prvním použitím. Veškeré ovládací prvky jsou umístěné v blízkosti řidiče. Vše lze ovládat pohodlně a snadno. Ergonomické uspořádání všech prvků do funkčních skupin umožňuje
ovládat traktor bezpečně a snadno.

Bohatá standardní výbava
Trakotory DEUTZ-FAHR Agrokid jsou již ve standardu vybavený bohatým příslušenstvím jako je například 100% uzávěrka diferenciálu, výkonné topení, zadní a mezinápravová vývodová hřídel, 2 dvojčinné hydraulické okruhy a další. Na přání lze pak dodat klimatizaci, přední vývodovou hřídel s tříbodovým závěsem, 3. a 4. přídavný hydraulický okruh, větší nádrž a spoustu dalších výbavových prvků pro různé typy prací.

S kabinou i bez

Traktory Agrokid se dodávají s kabinou i bez. Obě verze mají shodné ovládací prvky. Dodávaná kabina nabízí i přes kompaktní rozměry traktoru dostatek místa a snadný přístup pro větší osoby. V nabídce je i speciálně upravený Agrokid v úzkém provedení určený především do městských aglomerací. Díky chytrým konstrukčním řešením dosahuje šířka stroje pouhých 1220 mm. 

 

KOMFORT

Malý traktor, vysoký komfort

Malé traktory jsou často kvůli svým rozměrům nepohodlné a ovládací prvky neprakticky umístěné - ne však u Agrokidu. DEUTZ-FAHR si je vědom jak moc komfortní a dobře navržené pracovní prostředí ovlivňuje produktivitu práce. Proto jsou všechny ovládací prvky ergonomicky uspořádány tak, aby vyhovovaly všem pracovním nasazením. 

Jak kabina, tak platforma řidiče je upevněna na silentblocích. Vibrace stroje proto nejsou přenášeny na řidiče. U obou verzí je dostatek prostoru na nohy a řidič se nemusí krčit za volantem. Kabina Agrokidu je velikostně dimenzovaná i na vyšší postavu. V letních měsících potěší řidiče na přání dodávaná klimatizace. Naopak v průběhu zimních měsíců rychle zahřeje teplovodní topení. Žádné počasí už Vás nezastaví při plnění Vašich úkolů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 TECHNICKÉ ÚDAJE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galerie obrázků

Agrokid 210-220-230Agrokid 210-220-230Agrokid 210-220-230Agrokid 210-220-230Agrokid 210-220-230Agrokid 210-220-230

DFH s.r.o. Družstevní I. ev.č. 0238,Hrádek na Vlárské dráze, 763 21 Slavičín
tel: +420 577 310 678 Fax: +420 577 310 680 mobil:+420 602 554 825 e-mail: info@dfh.cz

Vyrobilo © Tvorba www stránek Chabera

odkazy: Webhosting