jméno:
heslo:

Agroplus V/S/F - 320, 330, 410, 420, 430

Do sadů a do vinic Agroplus V / S / F - 320, 330, 410, 420 a 430

Do sadů a do vinic Agroplus V / S / F - 320, 330, 410, 420 a 430

Jedna modelová řada. Tři varianty. Nespočet různých modifikací. Verze s kabinou i bez. Extrémně úzké i širší stroje s nízkým těžištěm. Výkonné tří a čtyřválcové turbomotory. DEUTZ-FAHR Agroplus V/S/F je řada jedinečných traktorů pro speciální použití v zemědělství i komunální sféře. Již několik desetiletí je DEUTZ-FAHR jedničkou v této oblasti a tuto pozici si neustálými inovacemi udržuje s náskokem i dnes.

Tři varianty, tři různá určení
Speciální traktory Agroplus se vyrábějí ve třech provedeních – V, S, F. Agroplus V je nejužší ze jmenované trojice. Díky extrémní minimální šířce 111 cm a poloměru otočení pouhých 3,4 m je tento stroj vhodný především do vinic s úzkým sponem od 1,2 m. 
Agroplus S je o něco širší sourozenec modelu V. Šířka stroje se pohybuje podle typu pneumatik mezi 122 a 144 cm.  Tento malý rozdíl ovšem významně přispívá ke stabilitě stroje. Agroplus S je tak vhodný do vinic s klasickým sponem a do sadů. Agroplus F je nejširší ze zmíněné trojice. Jeho obrovskou výhodou je právě šířka, která mu dodává vynikající stabilitu. Proto se tento model hodí do komunální sféry, do sadů a do oblastí, kde je vyžadována malá šířka a přesto vysoká stabilita.

Tři nebo čtyři válce - máte na výběr
Všechny tři modely se vyrábějí jak v tříválcovém, tak ve čtyřválcovém provedení, ve výkonovém rozsahu od 82 do 106 k. Modely Agroplus V a S mají v nabídce dva tříválce o výkonu 82 a 90 k a tři čtyřválce o výkonu 85, 95 a 106 k. Model Agroplus F se nabízí pouze se slabším tříválcem a se jmenovanými čtyřválci.

Výbava jako u klasického traktoru 
I přes velmi kompaktní rozměry jsou všechny tři varianty vybaveny plnohodnotnou traktorovou technikou. Nechybí tak výkonný hydraulický systém s tandemovým čerpadlem. Zadní tříbodový závěs má maximální zvedací kapacitu až 3 000 kg, přední 1 500 kg. Traktory mohou disponovat až pěti hydraulickými okruhy. Ovládací koncept celého traktoru je založen na několika jednoduchých principech a nevyžaduje zdlouhavé školení. Ergonomické uspořádání všech prvků do funkčních skupin umožňuje ovládat traktor bezpečně a snadno.

Bohatá standardní výbava
Traktory DEUTZ-FAHR Agroplus jsou již ve standardu dodávany s bohatou výbavou jako je například 100% uzávěrka diferenciálu, výkonné topení, tři dvojčinné hydraulické okruhy a další. Na přání se dodává klimatizace, powershiftová převodovka, elektrohydraulická reverzace, přídavné hydraulické okruhy a spousta dalších výbavových prvků. O bezpečnost se starají mokré kotoučové brzdy na všech 4 koleh.

Traktory Agroplus V/S/F jsou špičkové stroje se speciálním posláním, které si našly tisíce zákazníků po celém světě. Díky nespočtu modifikací si každý může vybrat tu správnou verzi pro své specifické podmínky.  

MOTOR

Sériově úsporné, nadstandardně výkonné

Vodou chlazené turbodiesely v traktorech Agroplus V/S/F jsou v této traktorové třídě ojedinělé. Pokrokové elektronické řízení motoru umožňuje uložení otáček motoru do paměti a jejich následné vyvolání. Díky tomu se motor nachází stále v optimálních otáčkách při nízké spotřebě. K tomu přispívá i jedinečná výkonová křivka a průběh krouticího momentu. Vysokotlaké vstřikování umožňuje dosáhnout konstantního výkonu i krouticího momentu v širokém spektru otáček.

Podle určení stroje si tak zákazník může vybrat mezi lehčím a obratnějším provedením a provedením s vyšším výkonem pro těžší práce. Pro lehčí pracovní nasazení jsou více vhodné 3válcové modely 320 a 330. Díky menší zástavbové velikosti ovšem tyto modely extrémně obratné s poloměrem otáčení pouhých 3,4 m. Přitom tyto motory jinak netrpí žádnou z běžných neřestí klasických tříválců. Běží klidně a ochotně hbitě reagují na povel. Na konci dne pak překvapí velmi příjemnou spotřebou.

Naopak 4válcové modely těží především z většího objemu a nabízejí uživatelům vyšší sílu v tahu a koneckonců také vyšší výkon. Vždyť topmodel této modelové řady má rovných 106 koňských sil pod kapotou. Zde již není problém ani s taženám viničním kombajnem nebo s těžký rosičem. Agroplus to bez problému zvládne - na rovině i v kopcích kolem Pálavy. 

PŘEVODOVKA

Správný převod pro každou práci

Speciální traktory Agroplus F/S/V se dodávají se dvěma různými převodovkami. Základní varianta má celkem 30 převodů vpřed a 15 vzad. Jedná se o plně synchronizovanou převodovku s možností zařazení redukce. Pro náročnější zákazníky se dodává převodovka s třemi stupni řazenými pod zatížením (celkem 45 stupňů vpřed i vzad). Obě převodovky dosahují maximální rychlosti 40 km/h při snížených otáčkách (funkce ECO-Speed). Na přání je možné dodat i elektrohydraulickou reverzaci. V případě volby převodovky s elektrohydraulickou reverzací je s traktorem dodán také unikátní systém Stop&Go, který umožňuje bez nutnosti sešlápnutí spojkového pedálu zastavení a opětovné rozjetí. Díky tomu se můžete plně věnovat dění kolem traktoru a kdykoliv zastavit a opět se plynule rozjet.

Díky prostorné kabině není problém ani s řazením. Jakmile se usadíte, máte vše po ruce a to včetně řadicí páky a páky ovládající směr jízdy - ať už se jedná o mechanickou nebo elektrohydraulickou reverzaci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VÝVODOVÁ HŘÍDEL

Kompletní výbava i u vývodové hřídele

Zadní vývodová hřídel se standardně dodává se třemi rychlostmi. Vedle klasických  540 a 1000 má Agroplus standardně ještě ekonomickou rychlost 540 E. Rozběh vývodové hřídele je modulovaný a šetří tak nejenom přídavné zařízení, ale i stroj samotný. Samozřejmě je možné vybavit Agroplus F/S/V také přední vývodovou hřídelí. Tato se dodává se standardní rychlostí 1000 ot/min. Obě vývodové hřídele se spouští elektrohydraulicky přímo z kabiny pomocí mokrých lamelových spojek. Řidič má tak naprostý komfort. 

HYDRAULICKÝ SYSTÉM

Dostatek hydraulického výkonu pro všechny aplikace

Ačkoliv jsou traktory Agroplus V/S/F velmi kompaktní, mají dostatek hydraulického výkonu na všechny typy speciálních aplikací. Maximální průtok hydraulického čerpadla je až 60 l/min., což zcela dostačuje pro pohon i několika zařízení najednou. Hydraulické vývody mohou být umístěny jak vzadu, tak mezi nápravami i vpředu - celkem může být traktor vybaven až pěti vývody. Z toho mohou být dva ovládané elektrohydraulicky pomocí integrovaného Joysticku v pravém ovládacím panelu. Velmi praktické například při práci s nakladačem ale i s jinými zařízeními. Navíc je u těchto okruhů možné nastavit individuálně průtok oleje.

Zvedací kapacita zadního tříbodového závěsu je rovněž dostatečně dimenzována. Zadní tříbodový závěs je schopen uzvednout až 3000 kg, přední až 1500 kg. Na přání je možné dodat i maximálně komfortní elektrohydraulickou regulaci zadního tříbodového závěsu.

KABINA A OVLÁDÁNÍ 

Kabina speciálních traktorů Agroplus je překvapivě prostorná. I přes velmi malou celkovou šířku stroje nabízí kabina dostatek prostoru i pro obsluhu většího vzrůstu. A to aniž by trpěla ergonomie. Většina ovládacích prvků je umístěna na pravém ovládacím panelu, tak aby se měl řidič vždy mohl jednou rukou řídit traktor. 

Ovládací prvky traktoru jsou umístěny do funkčních skupin a barevně rozděleny podle typu funkce kterou ovládají.

Modrá - hydraulické okruhy 

Oranžová - převodovka a motor

Žl​utá - vývodové hřídele

Zelená - zadní tříbodový závěs

Díky tomu je téměř nemožná záměna. Chyby jsou tak již od začátku z velké části eliminovány.

V případě použití traktoru s postřikovačem, jsou k dostání uhlíkové filtry. Za šera nebo v noci se o bezpečnost starají pracovní světla. Další prvek který je u DEUTZ-FAHRU standardem jsou přední a zadní stěrače.

 

 

 

 KOMFORT

Malý na venek, velkorysý uvnitř

Speciální traktory jsou často kvůli svým rozměrům nepohodlné a ovládací prvky neprakticky umístěné.
Traktory DEUTZ-FAHR Agroplus V/S/F jsou konstruované již od začátku tak, aby poskytovaly co největší míru komfortu - včetně ergonomického ovládání stroje. Veškeré ovládací prvky jsou umístěné na pravém panelu v dosahu pravé ruky řidiče. Jejich umístění je intuitivní, což umožňuje obsluze plně se věnovat práci se zařízením.
Práce v sadu a na vinici často vyžaduje dlouhé pracovní nasazení. Pracovní prostředí má pak přímý vliv na únavu obsluhy a tím i na kvalitu provedené práce. Kabiny všech Agroplusů jsou proto maximálně prostorné a dostatečně vysoké. Dostatek výdechů větrání se stará o příjemné prostředí. Na přání dodávaná klimatizace potěší především v horkých letních dnech. Z dalších prvků nechybí držák na flašku, na přání dodávaná klimatizace a u DEUTZ-FARHU již standardně excelentní výhled z kabiny.

Údržba za pár minut

Do oblasti komfortu zajisté patří také snadná údržba. Veškoré body údržby jsou umístěné na přístupných místech. Kotrola motorového nebo převodovkového oleje je provedena obratem. Všechny filtry jsou snadno vyjmutelné a jejich čištění je taktéž otázka momentu. Chladič je chráněn pevně přiléhající mřížkou, která se ovšem snadno čistí. Motor tak bude mít vždy zaručený výkon. 

TECHNICKÉ ÚDAJE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejdůležitější technické argumenty (součást sériové výbavy)


Traktor  vodou chlazený motor s vysokotlakým přímým vstřikováním paliva
• 2 hydraulické okruhy s regulátorem průtoku oleje
• kotoučové brzdy na všechna 4 kola v olejové lázni
• elektrohydraulické zařazování pohonu přední nápravy
• elektrohydraulické zařazování uzávěrky diferenciálu
• 100 % uzávěrka diferenciálu vpředu i vzadu
• Agroplus - superkomfortní kabina
• elektrohydraulické zařazování vývodového hřídele

Galerie obrázků

Agroplus 320,410,420Agroplus 320,410,420Agroplus 320,410,420Agroplus 320,410,420Agroplus 320,410,420

Další parametry traktorů Agroplus

Motor traktoru
Vodou chlazený diesel motor, vysokotlaké přímé vstřikování paliva do každého válce, s turbem, s dochlazováním stlačeného vzduchu, s konstantním výkonem, elektronická regulace otáček motoru,vzduchový filtr, sání vzduchu vpředu dole, výfuk dole, baterie 12V, 100 AH. Objem nádrže paliva: 90 l
U Agroplusu 410 možnost navýšení výkonu - Overboost.

Převodovka

Synchronizovaná - reverzní, konečná rychlost 40 km/hod., ECO-SPEED (pouze u POWERSHIFT převodovky) počet rychlostí 30/15 - plně synchronizované. 5ti stupňová, reverzní řazení se 2 přechody a ve 3 skupinách. Rozmezí rychlostí 1,6 - 40 km/hod. Hydraulicky ovládaná jednokotoučová suchá spojka - samonastavovací.

Vývodová hřídel
Nezávislá - 3 stupňová, 540/750/1000 ot./min., elektrohydraulické ovládání, modulovaný rozběh.

Brzdy

Kotoučové, na všechna 4 kola, v olejové lázni, hydraulicky ovládané, samonastavovací.

Hydraulika

Mechanická regulace, regulace 3. bodu, ovládání zvedacích ramen zezadu, hydrostatické řízení se 2 hydraulickými válci. Výkon čerpadla: 48 l + 27 l/min. Zvedací síla 3600 daN (3600 kg), WKS - spojky na tříbodovém závěsu kat. II, oboustranné výškové nastavení zvedacích ramen, teleskopická stabilizace, pravítko. 3 přídavné dvojité hydraulické okruhy, beztlakový zpětný okruh, ovládání pomocí pák, 6 rychlospojek vzadu se záchytkami na olej.

Podvozek

100 % uzávěrka diferenciálu vzadu a vpředu ovládaná elektrohydraulicky, centrální pohon, pohon na přední kola ovládané elektrohydraulicky, přední závěs, gumové blatníky vpředu s možností vychýlení při otáčení, ochranný kryt na kloubové hřídeli, černá kabina s šedou střechou. Mechanický závěs vzadu výškově přestavitelný.

Kabina traktoru 

Nová, o 12 cm širší Agroplus kabina se 4 sloupky, kompletně uzavřená, zvukotěsná. Luxusní kabina s vylepšeným větráním a s topením, se 4 stupňovým ventilátorem, s nastavitelným předním a zadním sklem, uložena na silenblocích. Ergonomicky umístěné veškeré ovládací prvky, komfortní vzduchem odpružená sedačka, volant výškově a polohově přestavitelný,pracovní světlomety vpředu i vzadu, teleskopická vnější zrcátka. Digitální multifunkční infocenter. Stěrač a ostřikovač předního i zadního okna.

Sériově dodávané pneumatiky
Agroplus 320 : 
vpředu: 320/70 R 20 (přestavitelné disky)
vzadu: 420/70 R 28 (přestavitelné disky)
Agroplus 410 :         
vpředu: 360/70 R 20 (přestavitelné disky)
vzadu: 420/70 R 30 (přestavitelné disky)

DFH s.r.o. Družstevní I. ev.č. 0238,Hrádek na Vlárské dráze, 763 21 Slavičín
tel: +420 577 310 678 Fax: +420 577 310 680 mobil:+420 602 554 825 e-mail: info@dfh.cz

Vyrobilo © Tvorba www stránek Chabera

odkazy: Webhosting