jméno:
heslo:

Agrotron 6 - 6150.4, 6190

Výkon v novém pojetí

Inovace s rozumem
Nová řada 6 od značky DEUTZ-FAHR představuje doposud nepřekonaný technologický celek v jeho nejnovější podobě: opravdová úspora paliva bez kompromisů, emisní hodnoty odpovídající nejpřísnějším normám a maximální produktivita. Celek, který dosud nikdo nepřekonal a který se velmi přiblížil k dokonalosti.
Všechny modely nové řady 6 představují nejnovější pokrok ve vývoji traktorů střední a vyšší střední třídy s klasickou převodovkou. Dnes již nejsou tyto traktory jen jednostranné a jednoduše ovladatelné pracovní nástroje, ale efektivní, produktivní a všestranné stroje, které jsou šetrné k životnímu prostředí.
Nezáleží na tom, zda traktory nové řady 6 pracují na poli nebo přepravují materiál, pomáhají na farmách či jsou použity v kombinaci s různými zařízeními. S novými motory DEUTZ, které splňují pomocí technologie SCR (selektivní katalytická redukce) emisní normu Tier 4i/Euro 3B, jsou tyto stroje připraveny čelit požadavkům moderního zemědělství na vysoký výkon s nízkými emisemi. Dnes i zítra.

Snadné ovládání za jakýchkoliv podmínek
U nové řady 6 jsou všechny pracovní operace prováděny intuitivně a logicky pomocí přesných a spolehlivých ovládacích systémů. Díky nim je možné naplno využít výkon traktoru. Přitom ovládání zůstalo jednoduché a snadno zvládnutelné.
Pouhých několik málo pohybů je potřeba k úplnému zvládnutí stroje. Každý se naučí ovládání všech funkcí traktoru již za malou chvíli. Vynikající poměr hmotnosti a výkonu stroje, správné rozdělení hmotnosti na nápravy a zmiňované jednoduché ovládání dodávají stroji skvělou manévrovatelnost a optimalizují jeho produktivitu za každých podmínek. Ergonomie a intuitivní uspořádání všech ovládacích prvků poukazují i na kvalitu tohoto projektu, ve kterém je souhra člověka se strojem naprosto zásadní. Pouze dokonalá souhra dodává každodenní práci potřebnou motivaci a radost.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MOTOR

Výkon s neomezenými možnostmi

Motory DEUTZ - výkonné a šetrné k životnímu prostředí
Traktory nové řady 6 jsou díky novým motorům DEUTZ o výkonu 140 - 190 koní neobvykle flexibilní.
V zemědělství nejčastěji využívané spektrum otáček se pohybuje mezi 1600 ot/min a 1900 ot/min. Právě v tomto rozsahu excelují motory DEUTZ. Nejvyšší dostupný krouticí moment je dosažen při 1600 ot/min a maximální výkon je dodáván při 1900 ot/min a je prakticky konstantní již od 1600 až do 2100 ot/min. Ideální a velmi praktické u všech polních prací.
Čtyřventilová technologie, Waste-Gate turbodmychadlo s elektronickým ovládáním, plně elektronicky řízený systém vstřikování (Deutz Common Rail) až do tlaku 1600 barů a SCR katalyzátor pro snížení emisí výfukových plynů - to vše tvoří balíček nabitý výkonem, který umožňuje motorům DEUTZ dosáhnout jejich výkonu při excelentní spotřebě pohonných hmot a minimu škodlivých emisí.

Vyšší účinnost, lepší produktivita
Systém Deutz Common Rail (DCR) společně s novou geometrií spalovacích komor zapuštěných přímo v pístových korunách umožňují motoru dosáhnout trvale vysokého výkonu s dostatečně vysokým krouticím momentem i při nízkých otáčkách. Z toho vyplývá vyšší tažná síla při polních pracích a přepravě těžkých nákladů. Spolu s rychlou odezvou motoru výrazně zvyšují produktivitu práce a snižují spotřebu paliva. Dalším efektem je nižší hladina hluku a vibrací v oblasti nízkých a jmenovitých otáček. SCR katalyzátor umožňuje dosažení optimálního výkonu motoru bez nutnosti recirkulace výfukových plynů a při spotřebě až o 10% nižší v porovnání s předchozími modely.

Nižší spotřeba paliva a provozní náklady i s AdBlue
Náklady na AdBlue (roztok čisté močoviny s demineralizovanou vodou, který umožňuje průběh selektivní katalytické redukce v SCR katalyzátoru vedoucí ke snížení emisí oxidů dusíku) jsou více než kompenzovány nižší spotřebou pohonných hmot.  Navíc tento systém umožňuje dosažení vyšší hospodárnosti a tím více přispívá k ochraně životního prostředí.
Nádrž na AdBlue o objemu 35 l nijak nesnižuje objem nádrže na pohonné hmoty. Ta pojme plných 300 litrů. AdBlue nádrž je dostatečně dimenzovaná, aby AdBlue nikdy nedošla dříve, než bude opět nutné doplnit pohonné hmoty. Dlouhé pracovní dny tak nejsou žádný problém.

Všechny modely nové řady 6 jsou připraveny i na biopaliva a mohou spalovat jak různé příměsi biodieselu, tak i čistý biodiesel (B100).

PŘEVODOVKA

Připraven na změnu k lepšímu

Ten správný převod pro každou práci
Ten správný převod pro každou práci Převodovka nové řady sestává ze 6 převodových skupin, z nichž každá disponuje 4 stupni řazenými pod zatížením. Celkem má standardní převodovka 24 převodových stupňů. Na přání je možné doobjednat převodovku s plazivými převody, která poskytuje uživateli extrémně pomalé zpřevodování prvních 4 převodových skupin. Dohromady tak mohou mít traktory nové řady 6 celkem 40 převodových stupňů vpřed i vzad. Jednotlivé převody jsou odstupňovány s přesnou návazností tak, aby pro každou činnost a v každých podmínkách měl řidič na výběr hned několik převodů. V hlavním pracovním rozsahu má řidič k dispozici celkem 12 převodových stupňů. Na silnici obsluha jistě ocení dosažení maximální rychlosti při 1550 ot/min(*). Nižší otáčky vedou nejenom k nižší hladině vibrací a hluku, ale především k výraznému snížení spotřeby. Traktory Agrotron 6 také disponují elektrohydraulickou reverzací s nastavitelnou citlivostí (v 5 stupních), která umožňuje plynulou změnu směru jízdy až do rychlosti 12 km/h.

(*)= 40 km/h je u Agrotronu 6160 dosaženo při 1550 ot/min, u modelů 6150, 6180 a 6190 pak při 1640 ot/min, u všech při použití standardních pneumatik.

Automatika ve službách produktivity
Všechny traktory Agrotron 6 ve verzi Profiline (P) jsou vybaveny automatickým řazením stupňů pod zatížením. Při aktivaci této funkce jsou jednotlivé převodové stupně řazeny automaticky podle aktuálního zatížení stroje a otáček motoru. Elektronika vždy vybere ten ideální převod.
Extrémně rychlá reakce převodovky je určená právě pro práce, které vyžadují časté řazení. Řidič se tak může plně koncentrovat na práci. Výkon motoru zůstává i přes snížení spotřeby optimální. Automatické spínání pohonu 4 kol a uzávěrek diferenciálu umožňuje bravurně zvládnout i ty nejtěžší úseky. Řídící jednotka v závislosti na pojezdové rychlosti a úhlu natočení kol spíná nebo odpojuje pohon přední nápravy a aktivuje nebo deaktivuje uzávěrku diferenciálu. Tím je garantována vysoká tažná síla při práci na poli stejně jako skvělá ovladatelnost na silnici.
 
 

Špičková technologie v nejvyšší koncentraci
Technologicky vysoce vyspělé motory DEUTZ jsou spojeny s účinnými a spolehlivými převodovkami s řazením pod zatížením a tyto jsou zase doplněny vynikajícím hydraulickým systémem s příkladným výkonem: technologická synergie, která díky integrované efektivitě všech systémů a optimalizaci celkové účinnosti celého stroje opravdu vytváří přidanou hodnotu pro uživatele.

Ideální traktor dnes neznamená pouze dostatek výkonu pro požadovanou práci. Ale také garantovaná maximální efektivita a nízké fixní i provozní náklady, z nichž pohonné hmoty tvoří jednu z největších položek. Z tohoto důvodu představil DEUTZ-FAHR koncept „Power Efficiency“, který v praxi znamená použití těch nejlepších technických řešení, přinášejících maximální hospodárnost spolu s vyspělou výbavou a optimalizovaným výkonem. Nová řada 6 je výborným příkladem použití tohoto konceptu v praxi.

 

VÝVODOVÁ HŘÍDEL

Nejširší nabídka rychlostí vývodové hřídele

Možnost výběru správné rychlosti otáček vývodové hřídele zvyšuje všestrannost traktoru a umožňuje mu pracovat s vyšší efektivitou, především při činnostech nevyžadujících plný výkon stroje. Všechny traktory Agrotron nové řady 6 jsou standardně vybaveny čtyřmi rychlostmi vývodové hřídele. Vedle klasických rychlostí 540 a 1000 jsou k dispozici ještě ekonomické varianty 540E a 1000E. U všech modelů je vývodová hřídel spouštěna elektrohydraulicky a modulovaně s čidlem zátěže. Veškerá zařízení i traktor samotný je tak uchráněn před přetížením a extrémní zátěží.

Standardně je také možné ovládat vývodovou hřídel tlačítky na zadních blatnících. Na přání lze dovybavit traktor předními rameny a přední vývodovou hřídelí o rychlosti otáček 1000 nebo 1000E. 

 

HYDRAULICKÝ SYSTÉM  

Dokonalá souhra síly a preciznosti

Hydraulický systém na nejvyšší úrovni
Hydraulický systém sestává z čerpadla řízení o výkonu 42 l/min a hlavního hydraulického čerpadla o výkonu 83 l/min pro ostatní hydraulické systémy. Na přání je možné traktor vybavit výkonnějším Load-Sensing čerpadlem o průtoku až 120 l/min, které reaguje na aktuální poptávku oleje a vždy dodává pouze požadované množství oleje. Výkonové ztráty takového systému jsou výrazně nižší a zároveň se prodlužuje životnost všech hydraulických komponent. Standardně jsou traktory nové řady 6 dodávány se 4 dvojčinnými, mechanicky ovládanými hydraulickými okruhy, které mohou být doplněny pátým elektronicky ovládaným hydraulickým okruhem. Ve výbavě Profiline jsou ve standardu taktéž 4 dvojčinné, ale elektrohydraulicky ovládané hydraulické okruhy. Na přání zákazníka je možné traktory v této verzi vybavit až 7 hydraulickými okruhy, z toho dvěma vpředu. Všechny hydraulické okruhy je možné uzamknout, používat jako jednočinné či dvojčinné nebo zároveň se zadním tříbodovým závěsem. Dále je možné nastavit jak časování, tak průtok oleje.

 

Maximálně praktický a jednoduše ovladatelný
Vývod „Power-Beyond“ umožňuje přenos plného výkonu hlavního hydraulického čerpadla přímo na hydraulický motor(y) přídavného zařízení. Tato možnost je velmi užitečná především při práci se zařízeními s vlastní hydraulickou řídící jednotkou. Vždy dostačující množství oleje zvyšuje produktivitu i kvalitu práce a v konečném efektu tím snižuje provozní náklady.
Všechny modely řady 6 jsou vybaveny hydraulickými rychlospojkami, které umožňují připojení hydraulických okruhů i pod tlakem. Olej, který čas od času unikne při připojování nebo rozpojování hydraulických okruhů, je bezpečně zachycen do k tomu určených nádobek.

 

 

 

 

Tříbodový závěs s mohutnou silou

Všechny modely traktorů Agrotron nové řady 6 jsou vybaveny elektronicky ovládaným zadním tříbodovým závěsem (EHR). Toto ovládání obsahuje silovou, polohovou a smíšenou regulaci, plovoucí polohu nebo regulaci prokluzu. Maximální zvedací kapacita zadního tříbodového závěsu činí 9.240 kg, předního tříbodového závěsu pak 3.800 kg. Standardně jsou traktory Agrotron 6 vybaveny ještě následujícími funkcemi: rychlozdvih, regulace kmitů při dopravě, uzamčení v požadované poloze, omezení výšky zdvihu, nastavení rychlosti spouštění. Veškeré provozní parametry zadního tříbodového závěsu se nastavují na dobře přístupném ovládacím panelu, nastavené hodnoty se pak zobrazují na displeji v přístrojové desce nebo na iMonitoru. Stejně tak je zde potenciometr pro nastavení maximální hodnoty prokluzu kol. Pokročilé vybavení umožňuje sledovat v reálném čase veškeré provozní údaje a výkonnostní hodnoty traktoru.

KABINA A OVLÁDÁNÍ

Funkčnost zrozená z péče o detail

Pětihvězdičkový komfort
Schůdky z lakované oceli s protiskluzovými nášlapy a široký vstupní prostor, který se automaticky osvětlí při otevření dveří, umožňují bezpečný, snadný a pohodlný vstup do kabiny.
Po usednutí na místo řidiče se díky velkorysému prosklení kabiny a skvělému výhledu z ní v úhlu 320° okamžitě dostaví pocit úplné kontroly nad celým strojem. Obsluha má k dispozici celkem až 15 pracovních světel - 6 vpředu a 9 vzadu. Nová kabina S-Class2 se vyznačuje příjemně teplým barevným tónem interiéru a sériovou výbavou obsahující multifunkční loketní opěrku se všemi hlavními funkcemi, tříramenný volant, přípravu na rádio se 4 reproduktory, klimatizaci se čtyřstupňovým větráním, pohodlné sedadlo spolujezdce a další výbavové prvky. Na přání je dostupné mechanické nebo pneumatické odpružení kabiny. Výbava, díky které lze strávit i dlouhý pracovní den pohodlně.

 

 

 

Pracovní prostředí na míru
Již v základní výbavě se nachází vzduchem odpružené sedadlo řidiče s automatickým nastavením v závislosti na hmotnosti řidiče. Na přání je k dostání sedadlo s dynamickým odpružením, které nabízí nevídaný komfort s nulovým přenosem vibrací. I spolujezdec má k dispozici pohodlné sedadlo s měkkým polstrováním.
Výkonná klimatizace se stará v kabině s celkem 14 výdechy o příjemné klima za všech klimatických podmínek. Je jedno, zda zrovna pálí slunce nebo mrzne a je nutné rozehřát námrazu či odvětrat kondenzovanou vlhkost – výkonný systém větrání Agrotronu 6 si s tím poradí.
Kvalita vzduchu je díky speciálním filtrům (na přání se dodávají i filtry s aktivním uhlíkem), které jsou instalovany v bočních sloupcích kabiny, vždy výborná. Díky tomuto umístění v oblasti nižší prašnosti jsou filtry nejenom déle čisté, ale především snadno přístupné.
 
 
 
 
 
 

Špičková technologie v kabině traktoru

iMonitor je multimediální terminál pro ovládání a kontrolu hlavních funkcí traktoru. Ovládání se provádí intuitivně pomocí tlačítek a otočného ovladače na pravém ovládacím panelu. V hlavním menu má obsluha přístup k těm nejdůležitějším funkcím traktoru (zadní tříbodový závěs, hydraulický systém, motor, převodovka, ASM), k datům o provozu stroje (spotřeba paliva, produktivita, odpracované hodiny), k rozhraní ISOBUS (ovládání kompatibilních zařízení) a k uživatelským funkcím (rádio, MP3 přehrávač, bluetooth spojení s telefonem).

 

 

KOMFORT

Styl a komfort nové výkonové třídy

Jemně plynoucí linie dynamického designu dotvářejí harmonickou rovnováhu mezi kompaktním rozměrem a funkcionalitou. Nová řada 6 reprezentuje nový pohled na vzhled traktoru, kombinující uhlazené moderní linie s účelností a pohodlím na nejvyšší úrovni. Tento vytříbený design byl vytvořen ve spolupráci se studiem Giugiaro Design, které spolupracuje se značkou DEUTZ-FAHR na vývoji nových produktů již několik let. Promyšlené designové prvky byly použity i v nové kabině S-Class2, poskytující nebývalé pohodlí. Ani dlouhé hodiny strávené za volantem těchto moderních strojů nejsou únavné. Příjemná atmosféra aktivně zamezuje únavě a tím případným chybám. Nové blatníky s integrovanými LED světly představují další pokrokový prvek, který dělá z Agrotronu nové řady 6 traktor navržený pro budoucnost. 

TECHNICKÉ ÚDAJE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Agrotron TTV 610, 620Agrotron TTV 610, 620Agrotron TTV 610, 620Agrotron TTV 610, 620Agrotron TTV 610, 620Agrotron TTV 610, 620

DFH s.r.o. Družstevní I. ev.č. 0238,Hrádek na Vlárské dráze, 763 21 Slavičín
tel: +420 577 310 678 Fax: +420 577 310 680 mobil:+420 602 554 825 e-mail: info@dfh.cz

Vyrobilo © Tvorba www stránek Chabera

odkazy: Webhosting