jméno:
heslo:

C7000 - C7205 - C7206

Nová řada C7000 pokračuje v tradici značky DEUTZ-FAHR ve výrobě výkonných a spolehlivých sklízecích mlátiček. Spolu s novou řadou byla představena nová komfortní kabina a funkční design od Giugiara navazující na nový vzhled reprezentující značku napříč všemi produkty.

Řada sklízecích mlátiček DEUTZ-FAHR C7000 sestává celkem ze 4 modelů: C7205 TS a C7206 TS jsou standardní pěti respektive šestivytřasadlové modely s tříbubnovým mláticím systémem, zatímco modely C7205 TSB a 7206 TSB disponují navíc unikátním systémem BALANCE pro svahové vyrovnávání celého stroje (20 % bočně, 6 % podélně). Všechny modely mohou být dále vybaveny nastavitelnými zadními nápravami nebo pohonem všech kol s protiprokluzovým systémem, který garantuje maximální produktivitu ve všech podmínkách. Pro opravdu náročné je nově k dispozici i pásový podvozek pro pření nápravu zajišťující opravdu bezkonkurenční průchodnost při zachováni standardní šířky a přepravní rychlosti.

O pohon všech modelů sklízecích mlátiček C7000 se starají řadové šestiválce DEUTZ o objemu 6,1 litrů v případě pětivytřasadlových modelů a 7,8 litrů u šestivytřasadlových modelů. Maximální výkon 265 k u modelů C7205 a 334 k u modelů C7206 garantuje optimální výkonnost stroje při sklizni všech plodin. Kombinace nejmodernějších motorových technologií a systému SCR pro snížení emisí umožňuje dosažení jedné z nejnižších spotřeb na tunu sklizeného materiálu u sklízecích mlátiček.

Všechny modely disponují vysoce výkonnou žací lištou, která je nově dostupná také v šířce 9 metrů. Celý mláticí a separační systém je perfektně sladěn a výkonnostně optimalizován díky vysoce výkonnému šikmému dopravníku, mláticímu systému Maxi-Crop a dlouhým vytřasadlům. Čistící systém DEUTZ-FAHR patří mezi exkluzivní technologie, které garantují opravdu čisté zrno z každé plodiny. Díky vyjímatelné 2stupňové zrnové vynášecí desce, turboventilátoru se špičkovým rozvedením hnaného vzduchu, širokým sítům a DGR (Double Grain Return) domlacecímu systému na obou stranách stroje je zaručena špičková čistota sklizeného zrna při zachování vysoké výkonnosti.

Nová kabina se skvělým výhledem do všech stran dokonale ladí s celým konceptem stroje. Bohatá standardní výbava a jednoduché ovládání vytvořené pro dosažení maximální produktivity se hodí jak pro soukromé, tak pro profesionální použití. Také z hlediska pravidelné údržby je vše konstruováno pro co nejsnadnější a nejrychlejší provádění těchto rutinních prací, které ulehčuje snadný přístup k motoru, chladičům, pohonům a dalším důležitým součástem stroje.

Sklízecí mlátičky DEUTZ-FAHR prošly důkladným vývojem a jsou navržené a vyrobené s ohledem na maximální životnost stroje a na různorodost sklízených plodin. Volba sklízecí mlátičky DEUTZ-FAHR znamená výběr stroje, na který se můžete spolehnout a u kterého je každá funkce optimalizována s ohledem na efektivitu a produktivitu Vaší práce.

 

Balance systém

Pouze systém BALANCE dokáže zajistit stálou kvalitu mlácení a sklizeň bez výkonových omezení a ztrát v rovinatém, ale i v kopcovitém terénu. Případný náklon sklízecí mlátičky je neustále snímán potenciometry umístěnými v blízkosti předních kol. Naměřená data okamžitě zpracovává elektronická řídící jednotka, která v případě náklonu posílá impulzy hydraulickému systému. Díky tomuto systému pracují sklízecí mlátičky DEUTZ-FAHR vždy v horizontální poloze a to až do 20% bočního a 6% podélného sklonu. Sklízená hmota prochází mláticím systémem, vytřasadly i celým čisticím systémem rovnoměrně a celý stroj tak dosahuje vždy optimálních výkonů. Stejně tak velký zásobník zrna o objemu až 9 500 litrů je vždy zcela naplněný rovněž při práci ve velmi náročném terénu. Rovnoměrné rozložení váhy stroje na poháněná kola pomáhá optimálnímu přenosu síly na podložku a vždy dobré újezdnosti.
Systém BALANCE se aktivuje jednoduchým stiskem tlačítka v kabině s možností manuálně upravit pozici stroje. Jedinečný systém automatického nastavení úhlu sečení od DEUTZ-FAHR zajišťuje pomocí dvojice hydraulických pístů vždy stejný úhel sečení a především nepřerušovaný tok sklízené hmoty do mláticího systému – vše bez nutnosti neustálé manuální korekce a rizika potenciálního poškození stroje při kontaktů se zemí.

 

Žací lišta

Plynulé plnění

Jednodílná konstrukce zajišťuje optimální rozložení váhy a stabilitu bez ohledu na šířku žacího stolu. Zabezpečuje také vysokou výkonnost a dlouhou životnost při práci v náročném terénu a obtížných sklizňových podmínkách. V nabídce jsou modely v šířce od 4,8 do 7,2 metrů. Vkládací průběžný šnekový dopravník má i přes velký průměr velkou výšku šnekovice. Spolu se spirálovitě uspořádanými prsty ve střední části zajišťuje průběžné a rovnoměrné vkládání hmoty do šikmého dopravníku.

 

Autocontrol

Systém Autocontrol od společnosti DEUTZ-FAHR umožňuje díky dvěma senzorům přesně kopírovat terénní nerovnosti a nastavit pozici žací lišty vzhledem k aktuálním sklizňovým podmínkám. Řidič si dokáže snadno a rychle nastavit provozní parametry systému a nezáleží na tom, zda jde o udržování výšky sečení, přítlaku nebo bočního náklonu žacího stolu. Poté již může vše nechat na automatice.

 

Systém sečení Schumacher Easy Cut II

Nový systém sečení EASY CUT II garantuje vždy efektivní sečení a minimální opotřebení. Dvojité prsty zajišťují precizní a čistý řez i v případě velmi polehlého, mokrého nebo nezralého porostu. Díky planetové převodovce lze dosáhnout až 1 220 kmitů za minutu. Především je ale pohyb kosy vždy lineární, čímž jsou opotřebení a výkonové ztráty sníženy na minimum. Aby bylo možné udržet nože ve správné pozici, bylo použito inovativní řešení ve formě vodících rolen.

 

Přiháněč s proporcionální rychlostí

Všechny originální lišty DEUTZ-FAHR jsou vybaveny přiháněčem s možností nastavení proporcionální rychlosti otáčení vzhledem k pojezdové rychlosti stroje. Jakmile se jednou nastaví optimální rychlost otáčení přiháněče, bude udržována ve stanoveném poměru k pojezdové rychlosti stroje. Sklízená hmota je tak vždy přiváděna na žací stůl stejnoměrně.

 

Speciální sady

Žací lišty DEUTZ-FAHR jsou zkonstruované pro maximální variabilitu. Instalace slunečnicového nebo řepkového adaptéru na klasickou obilnou lištu se dá provést velice snadno a rychle. Obsluha se tak nezdržuje složitou montáží a demontáží a může se věnovat své hlavní práci – sklizni.

 

Mláticí systém

Maxi Crop

Aby mohly sklízecí mlátičky DEUTZ-FAHR dominovat na každém poli, jsou vybaveny novým mláticím systémem Maxi Crop, který je charakteristický svojí všestranností a příkladnou účinností bez ohledu na aktuální podmínky. Robustní konstrukce a unikátní geometrie celého systému garantuje vysokou výkonnost při současně velmi šetrném zacházení s vymlácenou slámou a zrnem. Opásání s 15 drhlíkovými lištami v úhlu 121 ° přispívá k vynikající účinnosti mlácení a šetrné separaci zrna od slámy. Vzdálenost koše od mláticího bubnu se dá nastavit jak na vstupu, tak na výstupu hmoty z prostoru mláticího bubnu a to zcela nezávisle na sobě pomocí dvojice elektromotorů ovládaných z panelu Commander Control. Pouze nezávislé nastavení obou poloh umožňuje nastavit systém pro opravdu maximální výkon za každých podmínek. Je tak vždy zajištěna více jak 90% separace již na mláticím bubnu, garance vysoké produktivity a kvalita sklízeného zrna. Rychlost otáčení mláticího bubnu je nastavitelná od 420 do 1 250 ot/min. Pro plodiny jako kukuřice nebo sójové boby je k dispozici redukční převodovka měnící rozsah otáček na 210 – 625 ot/min.

 

Segmentový koš

Exkluzivní systém segmentového koše od DEUTZ-FAHR umožňuje přestavení mláticího systému napříč směrem pohybu hmoty na různé druhy plodin a převládající podmínky. Obsluha si v podstatě vybere nejvhodnější mezeru mezi dráty na celkem třech za sebou jdoucích segmentech.

 

Turboseparátor

Centrifugový separační buben značně zvyšuje hodinový výkon sklízecí mlátičky. Bez ohledu na sklizňové podmínky je možné dosáhnout zvýšení výkonu až o 20 %. Turboseparátor u sklízecích mlátiček DEUTZ-FAHR disponuje možností elektrického nastavení v 5 stupních podle aktuální charakteristiky sklízené hmoty a v případě sklizně obilnin garantuje zachování vysoké kvality slámy pro následné slisování. Pro plodiny, které se těžko vymlacují, jsou k dispozici manuálně aktivované klasňovací plechy. Rychlost rotačního separátoru lze nastavit na 775 ot/min pro plodiny s menším zrnem (pšenice, ječmen, oves, řepka) nebo 410 ot/min pro plodiny s těžším zrnem (kukuřice, fazole, hrách).

 

Separace, čištění, vyprazdňování

Velká plocha vytřasadel, jejich délka a zdvih dokáží odseparovat i poslední zrnko nacházející se ve slámě. Otevřená konstrukce předchází případnému ucpání zvláště při sklizni mokrých plodin. Skluzná deska přivádí zrno na vynášecí zrnovou desku rovnoměrně bez nežádoucího přetížení jedné ze stran čisticího systému. První stupeň vytřasadel je hlubší aby, došlo ke zpomalení proudu hmoty vycházejícího z mláticího systému a ke zvýšení separačního efektu vytřasadel. Protiběžně se pohybující vynášecí zrnová deska zajišťuje perfektní odstranění zbytků slámy a plevy od zrna již při prvním kontaktu s proudem vzduchu, který vychází z turboventilátoru. Tento efekt zvyšuje účinnost sít a výrazně přispívá k čistotě zrna.

 

Plocha sít sklízecích mlátiček DEUTZ-FAHR je opravdu úctyhodná (5,28 m2 u C7205 a 6,32 m2 u C7206). Turbínový ventilátor se 44 lopatkami vícekanálovým vedením proudu vzduchu s možností nastavení poměru perfektně pročistí zrno vedené přes síta do zásobníku zrna. Další exkluzivní systém u sklízecích mlátiček DEUTZ-FAHR, dvojitý nezávislý vratný systém s domlaceči, vrací domlácený hrubý úmlat rovnoměrně zpět na vynášecí zrnovou desku. Nedochází tak k přetěžování mláticího systému, které by vedlo k jeho nižší efektivitě a ztrátám. Domlaceče mají 2 výměnné desky s možností použití drhlíků podle sklízené plodiny.

 

Velký objem, rychlé vyprázdnění. Velkoobjemový zásobník zrna umožňuje sklízet v delších nepřerušených intervalech. Objem 9 500 litrů (8 500 se systémem BALANCE) a rychlost vyprazdňování 90 l/min snižují časové ztráty. Stejně tak dostatečná výkonová rezerva motoru znamená, že práce může pokračovat i v případě vyprazdňování během jízdy absolutně bez ztráty času. Centrální vyprazdňování a vhodně umístěné plnění umožňuje 100% naplnění. Zvýšení objemu je možné aktivovat výsunem hydraulického mechanismu, který zároveň zaručuje perfektní utěsnění zásobníku, pokud je uzavřený. Pružné části z odolného materiálu netrpí snížením pevnosti a pružnosti ani při dlouhém odstavení mimo sezónu.

 

Posklizňová příprava

Dokončit práci a mít vše připraveno na další činnost.
Sklízecí mlátičky DEUTZ-FAHR jsou vybaveny drtičem slámy, díky kterému je sklizené pole připraveno na další zpracování. Drtič rozhodí nařezaný materiál po celé šíři pracovního záběru stroje i v případě použití širokých žacích lišt. Ovládání drtiče se provádí z kabiny a spouští se před mláticím bubnem. Tím se zamezuje přetížení převodovky. Snadný přístup k nožům a k nastavení protiostří minimalizuje čas údržby a dobu nutnou pro nastavení drtiče.

Pro vyšší účinnost při nepříznivých povětrnostních podmínkách a vyšší komfort obsluhy je možné vybavit drtič slámy elektricky ovládanými deflektory. Rozhoz materiálu se dá tedy upravit tak, aby vždy pokrýval požadovanou plochu. Díky novému dopravníku a čtyřlopatkovým rotorům dokáže nový metač plev rozhodit plevy do stejné šířky jako drtič slámy. Tím je dosaženo ideálního poměru slámy a plev, což usnadňuje rozkládání organického materiálu v půdě.

 

Motor a pohonný systém

Jedinečná konstrukce sklízecích mlátiček DEUTZ-FAHR a motorů DEUTZ umožňuje odběr síly na obou stranách motoru. Díky tomu lze oddělit pohony pro hydraulické a mechanické funkce. Pohonné hřídele vedou přímo a bez ztráty výkonu od dalších připojených komponent, které se tak zbytečně neopotřebovávají. Jednoduchost vedení pohonů výrazně usnadňuje jejich údržbu. Nízký počet řemenů a jejich dobrá přístupnost snižují náklady na provoz s nepopiratelnou finanční výhodou pro zákazníka.

 

Motory DEUTZ se systémem Deutz Common Rail (DCR) spojují ohromující výkonnost s vynikající spolehlivostí šetřící nezanedbatelné množství pohonných hmot. Díky tomu má každá tuna zrna sklizeného sklízecími mlátičkami DEUTZ-FAHR vyšší ziskovost. Šestiválcové motory o objemu 6,1 a 7,8 litrů garantují vždy optimální výkon při zachování nejnižší spotřeby paliva v této výkonové kategorii. Kombinací vysokotlakého vstřikování Common Rail, 24ventilové technologie a elektronického managementu dodávají tyto motory pouze tolik výkonu, kolik je požadováno. Přitom dokáží okamžitě zareagovat na zvýšení zátěže bez snížení výkonnosti. Palivová nádrž o objemu 750 litrů je dostačující i pro téměř nepřetržitou sklizeň. Nádrže jsou zhotoveny z 10 mm silného polyethylenu s dvojitým uchycením a výhodným umístěním na stroji. Systém SCR, kterým jsou motory DEUTZ Tier 4i vybaveny, produkuje výrazně méně emisí oxidu dusíku (NOx), které patří mezi nejškodlivější emise produkované spalovacími motory.
Čtyřstupňová hydrostatická převodovka umožňuje vybrat vždy ten správný převod v různých podmínkách. Všechny převodové poměry nabízí dostatečné rezervy krouticího momentu pro jízdu i ve velmi obtížných podmínkách.

 

Hydraulický systém s axiálním pístovým čerpadlem s variabilním průtokem je použit pro ovládání žací lišty a vyprazdňovací roury. Oproti klasickým zubovým čerpadlům představuje toto řešení výraznou úsporu výkonu, jelikož je dodáváno pouze požadované množství oleje. Ušetřený výkon je následně k dispozici pro mláticí systém a přispívá k dalšímu zvýšení výkonového potenciálu sklízecích mlátiček řady C7000.

 

Kabina a ovládání

Při vkročení do kabiny COMMANDER CAB V čeká na obsluhu prostorné a příjemné pracovní prostředí s perfektní viditelností na celou žací lištu. Při konstrukci celé kabiny byl kladen důraz na dlouhou životnost a maximální praktičnost celého interiéru i exteriérových prvků. Proto disponuje kabina tónovaným čelním sklem odrážejícím tepelné záření, velkou sluneční clonou a střechou s velkými přesahy, která tak dále pomáhá zastínění interiéru a přispívá k vytvoření příjemného prostředí v kabině. Kolem celé kabiny je instalované madlo pro snadné čištění všech skleněných ploch. Teleskopická a na přání elektricky ovládaná zrcátka pokrývají všechny případné mrtvé body při manévrování a couvání. Stejně tak jsou standardem dva majáčky na kabině pro jasnou signalizaci na poli a špičkovou viditelnost při transportu.
Skvělá práce byla provedena rovněž v interiéru. Všechny materiály jsou nové a odpovídají dnešním požadavkům kladeným na kvalitu, proto se snadno čistí a navíc jsou provedeny ve velmi příjemném barevném tónu. Zesíleno bylo i odhlučnění kabiny, které vedlo k dalšímu snížení hluku uvnitř. V tomto směru velmi pomohla nová podlaha ze silného a odolného materiálu, který má vynikající odhlučňující vlastnosti. Všechno je zkrátka provedeno s ohledem na klidné a pohodlné pracovní prostředí v kabině.

Pozadu nezůstalo ani sedadlo řidiče s dostatečným polstrováním a širokou škálou možností nastavení, stejně jako sloupek volantu s nastavitelnou výškou, náklonem a sklonem. Výkonná klimatizace se stará o příjemné ovzduší v kabině a nová sedačka spolujezdce poskytuje dostatek komfortu i druhému pasažérovi. Naleznete zde také prostor k uložení dokumentů spolu s držákem na mobilní telefon a na nápoje. Kabinu si navíc můžete nechat dovybavit vyjímatelnou chladničkou o objemu až 21 litrů, která se instaluje pod sedadlo spolujezdce.

 

Commander Control

Nastavení mláticího, separačního a čistícího systému se provádí kompletně z kabiny a až na výjimky není nutné kabinu opouštět. Vše se vykonává na jednoduchém ovládacím panelu s dotykovými tlačítky. Stejný monitor pak zobrazuje veškeré důležité provozní údaje přehledně a viditelně za každého osvětlení.

 

Camera Kits

Sklízecí mlátičku je možné vybavit až 3 kamerami s výhledem na celý stroj včetně kamery na vyprazdňovací rouře. Všechny tři výstupy jsou pak zobrazeny na 7" barevném monitoru přímo v kabině.

 

Osvětlení

Sada světel osvětluje řidiči prostor před strojem do šířky i dálky, tak aby měl perfektní přehled o ploše před sebou, ale i o prostoru kolem stroje. Přímo na kabině jsou umístěna 4 světla směřující pouze na žací lištu. Další 4 světla se dají nastavit podle potřeby, přičemž 2 jsou volitelně dostupná jako LED s možností dalšího zvětšení osvětleného prostoru. Balíček VISIBILITY PACK nabízí další možnosti zvětšení nasvíceného prostoru a zlepšení viditelnosti, proto přijde vhod především při noční sklizni. Volitelně jsou k dispozici další možnosti osvětlení celého stroje a jeho součástí.

C7000 - C7205 - C7206

DFH s.r.o. Družstevní I. ev.č. 0238,Hrádek na Vlárské dráze, 763 21 Slavičín
tel: +420 577 310 678 Fax: +420 577 310 680 mobil:+420 602 554 825 e-mail: info@dfh.cz

Vyrobilo © Tvorba www stránek Chabera

odkazy: Webhosting