jméno:
heslo:

LELY WELGER RPC 245 TORNADO (kombinace lis s baličkou)

V sezóně sklizně pícnin hraje největší roli čas - a čas jsou peníze. Kdo by nezažil takového problémy: hrozí déšť, nebo slunce spaluje trávu a způsobuje příliš rychlé přesušení. V takových situacích je dobrá každá minuta, někdy i vteřinka. Bohudík za Lely Welger RPC 245 Tornado. Tento stroj při sběru úrody a jejím zhutňování, přemístění do baličky a zabalení a následném vyložení neztrácí ani vteřinu!

 

obr1 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Systém balení Tornado - nové měřítko

Zcela nová konstrukce této kombinace lisu s baličkou je založena na myšlence sestrojení systému balení, který bude tak rychlý, aby mohly být balíky perfektně zabaleny bez omezení vysoké kapacity baličky.

 

Zadní víko nahoru, víko zavřít a jede se

Pokud chcete být opravdu rychlý, musíte využít každý zlomek vteřiny, stejně jako běžec na 100 m. A to je přesně to, co balicí systém Tornado dělá. Rychle předání balíku do stroje je perfektním příkladem optimální úspory času; z výše položeného lisu je balík, vedený unášecí vidlicí, měkce předán na balicí stůl. Díky tomu se může okamžitě uzavřít zadní víko lisu. Ovíjecí prstenec zároveň optimálně využije prostor za zadním víkem. Faktem je, že Tornado začíná balit ještě předtím, než je zadní víko lisu úplně uzavřeno ....

 

Rychlé a vyrovnané předání balíku

Předání balíku se podstatně zrychlilo; i v nejobtížnějších šikmých plochách se balík bez problému skulí na balicí stůl. Předání balíku mezi lisem a balicím strojem probíhá měkce a přesně i na strmých svazích.

 

Klidný chod pohonu - nenáročná údržba

Prstenec je poháněn gumovými hnacími kladkami, zatímco další dvě kladky zajišťují vedení a napnutí prstence. Kromě toho je prstenec na gumových kladkách uložen, takže celý systém má mimořádně tichý a klidný chod. Brzdové zařízení se skládá z brzdových čelistí, které jsou tlačeny proti balícímu prstenci.

 

obr2

 

Správný počet vrstev fólie - automaticky

Nejdůležitější faktory pro automatický provoz baličky jsou průměr balíku a počet požadovaných vrstev fólie. Proto počítač automaticky spočítá počet otáček potřebných k tomu, aby byl balík zabalen požadovaným počtem vrstev fólie.

Snadné připomenutí a vysoká všestrannost znamenají: Pokud poslední balík na poli nedosáhne požadovaného průměru balíku, nebo je naopak o něco větší, není to žádný problém. Balící systém Tornado měří každý balík, aby se balička v době vázání nastavila na správné hodnoty. To je maximální flexibilita!

 

Rychlé dosažení správných ot./min.

Úspora času při balení velmi přispívá ke krátkému cyklu této kombinace lisu s baličkou. Díky jemnému pohonu balícího prstence dosáhnou cívky fólie rychle správné rychlosti. Zařízení pro odřezávání a zachycení fólie hrají rovněž důležitou roli. Díky pozměněné konstrukce nyní stačí k uvolnění fólie pouze malé otevření a balička proto nemusí zbytečně zpomalit.

 

Lisování bez balení

Při lisování sena nebo slámy se může balička vypnout; v takovém případě se hotový balík odloží přes stůl na zem nebo zůstane ležet na stole do doby slisování dalšího balíku, aby mohly být odloženy oba balíky najednou.

 

Zařízení na odřezávání a zachycení fólie: velký dosah, bezproblémový provoz

Kvůli výšce fólie musí mít zařízení na odřezání a zachycení fólie velmi velký dosah. Proto dvoustupňová zařízení na odřezávání a zachycení fólie disponují extrémně velkým otevřením, kterého je dosaženo ve dvou stupních. Speciální zavírací mechanismus zajišťuje velmi pevné držení fólie, takže dojde k jejímu perfektnímu odřezávání a držení ve správné poloze.

 

Známý svinovací lis s novým dopravním systémem

Srdce této kombinace lisu s baličkou - známý svinovací lis s pevnou komorou RP 245 - prokazuje vynikající utužování balíku, výkon a spolehlivost již mnoho let. V tomto ohledu nejsou žádné pochyby a nový 800 mm řezací rotor dodává tomuto věhlasu novou dimenzi. Rotor má velkorysou konstrukci - šest zubů na každém prstenci - a je vybaven řezacím ústrojím Xtracut.

 

Samozřejmě Hydroflexcontrol

Každý svinovací lis Lely Welger s řezacím rotorem může být vybaven dnem dopravního kanálu Hydroflexcontrol. Gumové pružiny zajišťují, že se dno může vychýlit dolů a přizpůsobit se tak vzniklému kameni nebo chuchvalci píci. V případě zablokování dopravního kanálu se dno vychýlí dolů a problém se může snadno odstranit.

 

Nový neřízený sběrač

Tornado má 2,25 m široký sběrač bez řídících kladek. Rychlosti pětiřadového sběrače, podávacích šneků a rotoru jsou vzájemně sladěny tak, aby byl zajištěn perfektní sběr a perfektní tok píce lisem. Protože sběrač nemá žádnou vodící dráhu, počet pohyblivých dílů je minimální, což činí tuto kombinaci lisu s baličkou ještě spolehlivější a méně náročnou na údržbu.

 

Neobyčejně kompaktní při přepravě

Doposud byla silnice s živými ploty, úzké mosty a brány pro mnoho zemědělských strojů vždy překážkou. Tato nová kombinace lisu s baličkou byla postavena tak, že její přepravní šířka je jen 2,80 m, při délce pouhých 5,90 m! Spolu s širokými pneumatikami je výsledkem stroj s vynikající manévrovatelností a všestranností.

 

Tornado je standardně dodáváno s následujícím vybavením:

- 2,25 m široký neřízený sběrač s opěrnými koly

- mimořádně velký rotor Profi

- řezací ústrojí Xtracut

- Hydroflexcontrol

- vázání sítí Varionet

- ovládací jednotka Pro Link

- automatické mazání řetězů

- hnací hřídel s vačkovou vypínací spojkou

- úložný prostor pro dvanáct cívek fólie

- pneumatiky 710/40 R22.5

- senzory protržení fólie.

 

 

tabulka

DFH s.r.o. Družstevní I. ev.č. 0238,Hrádek na Vlárské dráze, 763 21 Slavičín
tel: +420 577 310 678 Fax: +420 577 310 680 mobil:+420 602 554 825 e-mail: info@dfh.cz

Vyrobilo © Tvorba www stránek Chabera

odkazy: Webhosting