jméno:
heslo:

Obraceče LELY LOTUS

Proč právě náš Lotus:

  • Nejrobustnější konstrukce na trhu pro intenzivní použití při vyšších rychlostech a velkých výkonech
  • Vynikající účinnost hákovitých prstů při obracení sušší píce padá dolů, vlhčí nahoru 
  • Hákovitý prst umožňuje nižší obvodovou rychlost při práci, s pícní hmotou zachází velmi šetrně
  • Neznečišťuje ani nekontaminuje pícní hmotu zeminou


Účinnost obracení, výkon a dlouhá životnost – to jsou tři základní vlastnosti, kterými se vyznačují obraceče Lotus. Největší podíl na výkonnosti tohoto stroje nese unikátní hákovitý prst. Tento tvar prstu, při správném nastavení pracovní výšky a úhlu obracení, dává pícní hmotě nebývalou rychlost směrem dozadu a umožňuje tak řádné obracení hmoty. Dolní prst je delší, nabere spodní vrstvu těžší vlhké píce a odhodí ji dál za sebe, která dopadá na hmotu suchou. Horní prst je kratší, nabere horní vrstvu suché píce a odhodí ji blíž.


Tvar delší hákovité části prstu umožňuje jeho klouzání nad drnem a sebrání veškeré pícní hmoty. Na prst přitom působí určité předpětí, které umožňuje vrhnout materiál dále za stroj. Poloha hákovitého prstu, v kombinaci s jeho pohybem dopředu a  vysokou pružností, zabraňuje poškození drnu a znečištění pícní hmoty.

Díky vysoké kapacitě hákovitých prstů pro nabírání pícní hmoty se rotory mohou otáčet s relativně nízkými otáčkami. Tento převod pohonu byl zvolen tak, aby bylo dosaženo optimálních otáček rotoru ve vztahu k otáčkám vývodové hřídele v rozsahu od 400 do 450 ot./min. Tím se snižují i otáčky motoru traktoru a pojezdová rychlost se pohybuje v rozmezí 8 až 15 km/h. Celkově lze dosáhnout i významné úspory paliva!

Obraceče Lotus nabízí svým jedinečným hákovitým prstem největší výhodu a sice, že prsty díky svojí vysoké pružnosti a svojí vlečné poloze mohou být nastaveny s lehkým předpětím. To znamená, že za všech podmínek může být rotor nakloněn více vpřed, což také zlepšuje výsledky obracení.

Rotory obraceče Lotus pracují při relativně nízkých otáčkách, to vede k minimalizaci ztrát. Prsty nabírají pícninu při tzv. vlečné poloze, což znamená, že jejich kontakt s rostlinnou působí šetrně i na její nejsušší – nejcennější části (listy nerozbíjí ani neolamuje).
U obracečů, které jsou vybaveny jediným kloubovým bodem a tlumičem nárazů s rychlým opotřebením, dochází při práci k jejich kymácení. Nesené obraceče Lotus tento problém neznají, protože jsou vybaveny zařízením Stabilo, které umožňuje přesně následovat stopu traktoru. Toto zařízení je sestaveno ze čtyř kloubů a dvou spojovacích ramen. Délka ramen je u Stabila větší a proto je i u obraceče Lotus dosaženo jeho přesného následování stopy traktoru při jakémkoli zatáčení.

 

 

(untitled) 

 

DFH s.r.o. Družstevní I. ev.č. 0238,Hrádek na Vlárské dráze, 763 21 Slavičín
tel: +420 577 310 678 Fax: +420 577 310 680 mobil:+420 602 554 825 e-mail: info@dfh.cz

Vyrobilo © Tvorba www stránek Chabera

odkazy: Webhosting