Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

VITASEM

Řada Vitasem

Závěsné secí stroje VITASEM lze používat samostatně nebo v kombinaci s rotačními branami. Zásobník na osivo je umístěn blízko závěsu traktoru.

 

KONSTRUKCE

Secí stroje VITASEM se připojují pomocí tříbodového závěsu, horní část závěsu je připevněna k zásobníku na výstuze. Protože lze tento stroj použít samostatně, tak jej lze vybavit různými variantami kypřičů stup traktoru i kol vlastního stroje. Jak již bylo zmíněno stroj lze pomocí tříbodového závěsu připojit i k nářadí na přípravu půdy a vytvořit tak kombinovaný secí stroj.

VITASEM A a VITASEM ADD je určen pro použití v kombinaci a tomu odpovídá i jeho konstrukce, zásobník je umístěn tak, že nad nářadím. To zajišťuje posunutí těžiště blíže k traktoru a tím lepší manévrovatelnost i nižší nároky na zdvihací sílu traktoru, těžiště je umístěno nad válcem nářadí pro zpracování půdy což zkvalitňuje jeho práci. Stroje lze agregovat i pomocí paralelogramu, stroj je pak připevněn na válci, což umožnuje nastavení hloubky zpracování půdy bez nutnosti nastavovat horní táhlo. Toto táhlo může být hydraulicky ovládané, což umožní mimo jiné další přiblížení těžiště k traktoru, ale umožňuje to i samostatné zpracování půdy se zvednutým secí strojem.

BOTKY

Dvoukotoučové botky DUAL-DISC s integrovaným formovačem mají průměr kotoučů 350 mm a utužovacím kolečkem o průměru 330 mm. Zajišťuje přesné ukládání osiva v řádku s konstantní roztečí mezi semínky. Centrální nastavení přítlaku na hodnotu až 50 kg/botka a rozteč mezi řadami botek 250 mm zajišťují kvalitní uložení osiva i v těžkých podmínkách

Jednokotoučové botky jsou vybaveny bezúdržbovým dvouřadým ložiskem se speciálním těsněním. Vzadu umístěná nastavitelná rotační stěrka je obzvláště odolná vůči opotřebení. Průměr kotouče je 320 mm. Na přední i zadní řadu botek je stejný přítlak a to až 25 kg. Rozteč přední a zadní řady botek je 300 mm což umožnuje dobrou průchodnost.

Klasické univerzální radličkové botky jsou vhodné pro podmínky s menším množstvím rostlinných zbytků. Plastový kryt v zadní časti botky chrání botku před poškozením při jízdě zpět. V přední části jsou vyměnitelné tvrzené hroty s prodlouženou životností. Uložení botek ve 2 řadách s roztečí 300 mm umožňuje výbornou průchodnost. Maximální přítlak botek je 25 kg.

VÝSEVNÍ ÚSTROJÍ

Výsevek lze nastavit od 0,7?do 400?kg/ha. Dva výsevní válečky jsou uložené na společném hřídeli. Jeden váleček má 3 řady, každá řada má 12 výstupků, vzájemně přesazených, druhý váleček je jednořadý 24 výstupky. Každý má samozřejmě své hradítko. 3 možnost je pak horní výsev s opačným smyslem rotace válečku pro obzvláště malé zrno – například mák. Optimální tvar výstupků válečků zaručuje maximální šetrnost k osivu, ale zejména přesné nabírání u malých zrn. Přesné dávkování pak ocení uživatelé zejména při malém výsevku. Vypuštění zbylého osiva je možné pomocí centrálně ovládané klapky, která díky velkému úhlu otevření a umístění velmi nízko umožňuje vyprázdnit celý zásobník. Pokud výsevního ústrojí je standardně od ostruhového kola přes bezstupňovou převodovku. Na přání pak lze stroj vybavit elektrickým pohonem výsevního ústrojí.

Zaujala vás naše nabídka?

Pro zaslání ceny či dalších informací, nás prosím neváhejte kontaktovat, vyplněním formuláře či telefonicky na tel.: +420 734 316 780.


5 + 2 = 

DFH

DFH s.r.o.

Družstevní I ev. č. 0238
763 21 Slavičín – Hrádek
IČO: 26899752

Volejte

T: +420 776 346 880
M: +420 577 310 678

Pište

E: info@dfh.cz

Sledujte